Golfikeskuse reeglid

Soovime kõigile Saare Golfi külastajatele lõbusat ja turvalist mängu. Allpool olevate juhistega tutvumine aitab kaasa Saaremaa Golf & Country Clubis saadavale heale kogemustele.

ÜLDINE

Enne golfiväljakule minekut veenduge, et olete aja broneerinud ja selle eest tasunud. Maksmata mängima minnes võib Saare Golf rakendada kahekordset green fee hinda. Mänguaega saate broneerida Saare Golf tiiaja broneerimise lehel või caddiemasteris.

Isikliku golfiautoga või mõne muu sarnase sõidukiga väljakul sõitmine on lubatud ainult väljaku juhtkonna kirjalikul loal.

Väljak on mängijatele avatud suvel alates kella 06.00 või talvel päikesetõusust kuni päikeseloojanguni. Kümnendalt rajalt on lubatud mängule startida ainult caddiemasteri loal. Kümnendal tiil on alati eesõigus esimeselt tiilt alustanud mängijatel ehk kui esimeselt tiilt startinud jõuavad kümnendale saavad nad esimesena jätkata.

Saare Golfil on õigus säilitada klientide isikuandmeid ja fotosid. Turvalisuse tagamiseks on Saare Golfi siseruumides ja väljakul videovalve.

Kuni 12-aastased (k.a) lapsed saavad golfiväljakutel mängida tasuta, kuid ainult koos täiskasvanud saatjaga, kes on tasunud green fee ning vastutab laste turvalisuse ja käitumise eest. Palun järgige golfiväljakul olevaid selgitavaid märke ja juhiseid.

Saare Golf ei vastuta külastajatele tekitatud vigastuste ega muude terviseprobleemide eest.

Ärge tulge golfiväljakule alkoholi või narkojoobes. Töötajatel on õigus mängija eemaldada väljakult enda ja teiste jaoks ohtliku käitumise korral.

Saare Golf propageerib tervislikke eluviise ja pereelu, mistõttu on klubihoone sissepääsu juures ning harjutusväljakul suitsetamine keelatud. Suitsetamine on lubatud restorani terrassil ja selleks ettenähtud kohtades.

Oma söögi ja joogiga väljakule või klubihoonesse tulek pole lubatud. Reeglite rikkumise korral võib Saare Golf nõuda tasu/trahvi.

Küsimuste korral pöörduge Saare Golfi caddiemasteri poole.

EETIKA

Saare Golfis peetakse kinni järgmistest eetikareeglitest:

 • Tii-ajast kinni pidamine ja mängutempo hoidmine, max 4 tundi 30 minutit
 • Riietumine vastavalt golfi etiketile
 • Enda ja teiste pallide kukkumise jälgede parandamine greenil
 • Punkrite riisumine enda järel
 • Range pallide kasutamine ainult rangel
 • Palli august võttes mitte astuda augule lähemale kui 30 cm
 • Golfikäru tagastamine samasse kohta, kust see võeti
 • Kohalike ja üldiste golfireeglite tundmine ja järgimine (R&A golfireeglid)
 • Austame kaasmängijaid, lülitades telefon hääletu peale
 • Äikese korral tuleb golfimäng koheselt peatada ja koguneda klubimajja. Edasised juhised mängu jätkamise võimalikkusest annab caddiemaster.

KLUBIMAJA, RIIETUSRUUMID JA SAUN

Klubimajas on keelatud viibida metallist naeltega golfijalatsites.

Golfiväljaku territooriumilt lahkudes tuleb kapi võti jätta kapi ette, võtme kaotamisel on kahjutasu 25 €. Saare Golf OÜ ei vastuta riietusruumides olevate isiklike esemete eest. Klubihoonest lahkudes palume asju kappidesse mitte jätta.

Kasutatud rätikud palume jätta selleks ettenähtud kastidesse. Rätik pole mõeldud golfivarustuse puhastamiseks.

Saare Golfi unustatud ja leitud esemeid hoitakse caddiemasteris kuni hooaja lõpuni.

Kukkumiste ja vigastuste vältimiseks arvestada libeda põrandaga garderoobides ja duširuumides.

Golfiklubi töötajatel on õigus kõrvaldada isikud, kes rikuvad majareegeleid või golfiväljaku territooriumi.

HCP JA ÜLDINE MÄNG (GP)

General Play on mängija poolt ametlikult registreeritud ja mängitud golfimängu ring, mille põhjal arvutatakse mängija händikäpi indeks (HCPI).

 • Üldmängu (GP) mängu ringi saavad läbi viia golfiklubide liikmed ja liikmekandidaadid. Golfiklubi liikmekandidaadid saavad võistlusel osaleda ainult sellel väljakul, kus esialgne Green Card kursus läbiti (roheline kaart).
 • GP-mängu saab Eesti golfiväljakutel pidada ajavahemikul 1. aprill kuni 31. oktoober.
 • Mängija HCP arvutab mängija koduklubi.
 • WHS-i esmane händikäp antakse mängijale, kui ta mängib vähemalt 9 rajalisel golfiväljakul reeglitejärgselt vähemalt ühe ringi. Esmane WHS handikäp, mis omistatakse mängijale on 54.

GP RINGI REGISTREERIMINE JA TULEMUSTE SISESTAMINE

 • Mängija on kohustatud enne mängu algust kaasmängijat selgesõnaliselt teavitama GP mängu soovist. Märkijaks võib olla isik, kellel on kehtiv HCP litsents Eesti Golfi Liidult.
 • Mänguring tuleb mängida järgides golfireegleid ja kehtestatud kohalikke reegleid.
 • GP vooru tulemus tuleb sisestada GolfBoxi mängija poolt ja märkija peab kinnitama tulemuse enne sama päeva südaööd. NB! Nüüdsest saab GolfBoxi sisestada ainult GP mängu tulemused.
 • Saare Golf caddiemaster ei aktsepteeri GP ringide arvutamiseks paberil tulemuskaarte. Tulemused tuleb sisestada kas mobiilirakenduse GolfBox abil või pärast mänguringi GolfBoxi veebirakenduses.

  Soovime kõigile külastajatele meeldivat golfikogemust ning ootame teid alati tagasi, et saaksite nautida rahu, vaikust ja tervislikku eluviisi koos teiste golfisõpradega.

  Saare Golf ja golfikeskus tähendab Saare Golf OÜ ja SA Saaremaa Golf & Country Club.

  Laadige alla meie rakendus.